Corvin ekspertu viedoklis

Nekustamā īpašuma pārvaldības pakalpojums

Raksts pārpublicēts no žurnāla "Kvadrātmetrs", 04.2016 

Rūpes par svešu, kā par savējo: Īpašuma pārvaldība Rīgā un Rīgas rajonā

Jana Sviridova, kompānijas Corvin Real Estate partnere.

Nekustamā īpašuma pārvaldīšanas pakalpojums ir jauna aktivitāte Latvijas nekustamā īpašuma tirgū. Līdz ar savas darbības uzsākšanu kompānija Corvin Real Estate ir sākusi piedāvāt šo pakalpojumu. Mēs profesionāli pārvaldām Rīgas un Jūrmalas vairākus desmitus dažādu veidu dzīvokļus un mājas, kas pieder gan ārzemniekiem, gan vietējiem iedzīvotājiem, kuri ir pozitīvi novērtējuši mūsu pakalpojuma augsto kvalitāti un demokrātiskās cenas.

Nekustamā īpšuma pārvaldīšanas pakalpojumam visbiežāk gan uzmanību pievērš ārzemnieki, kad viņi sāk risināt jautājumu par nekustamā īpašuma iegādi ārzemēs. Īpaši aktuāls šis jautājums kļūst tajā brīdī, kad ir skaidrs, ka iegādātais īpašums tiks piedāvāts izīrēšanai – nolūkā iegūt peļņu. Rodas jautājums par to, kas iesāks meklēt īrnieku, kas palīdzēs pareizi noformēt visus dokumentus, kas palīdzēs tikt galā ar kārtības ievērošanu iegādātajā dzīvoklī un īres maksājumu kārtīgu ievērošanu?

Atkarībā no tā, cik operatīvi tiks atrisināti minētie un arī citi jautājumi, tiek pieņemts privātā investora lēmums par sava kapitāla ieguldīšanu kādā konkrētā valstī.

Latvijā nekustamā īpašuma pārvaldīšanas pakalpojuma sniegšana attīstās kopš 2011.gada, kad to pieprasījumu sāka meklēt nerezidenti saistībā ar vēlēšanos iegūt dzīvokli vai māju Latvijā nolūkā saņemt TUA. Pašreiz šīs darbības ir kā sava veida papilddarbība vispārējiem pakalpojumiem. Kompānijai Corvin Real Estate šis darbības virziens tagad ir viena no darbības prioritātēm, un tās ieviešanai ir izveidota atsevišķa srtruktūrvienība. Tirgū šī darbība ir atbalsojusies. Vairāki desmiti nekustamā īpašuma īpašnieki mums ir uzticējušies, turklāt ne jau tikai ārzemnieki. Apmēram 25 % no Corvin Real Estate piedāvātā minētā pakalpojuma izmanto vietējie iedzīvotāji un uzņēmēji. Un tas ir saprātīgi, jo vienlaikus tiek ietaupīts laiks, lietderīgi izmantota nauda, tiek aiztaupīts nevajadzīgs satraukums. Savā darbībā saviem klientiem cenšamies nodrošināt vislielāko peļņu, kaut gan tā nav vienīgā mūsu darbības loģika. 

Kas tad ietilpst Corvin Real Estate sniegtajā pakalpojumā?

Protams, ka precīzs pakalpojuma saraksts tiek izveidots kopīgi ar katru klientu individuāli. Corvin Real Estate apņemas:

  • atrast īrnieku mums pārvaldīšanā nodotajam nekustamajam īpašumam; 
  • uzraudzīt kārtības ievērošanu dzīvoklī vai mājā, kā arī regulāru maksājumu veikšanu; 
  • sniegt vajadzīgā juridiskā pakalpojuma palīdzību līguma sagatavošanas procesā;
  • ja nepieciešams, sadarboties ar visām valsts un pašvaldību institūcijām, piemēram, jautājumos par īres līguma reģistrēšanu; 
  • veikt nelielus remontdarbus;
  • uzkopt mājokli;
  • veikt dažādu veidu saimnieciskus darbus, kas ir saistīti ar mūsu pārvaldībā nodotā nekustamā īpašuma ekspluatāciju. 

Šī pakalpojuma izmantošana nodrošina klientam drošības sajūtu saistībā ar savu īpašumu. Turklāt šis mūsu pakalpojums ir nedārgs – sākot no 35 eiro, ja pārvaldām vienkāršākus dzīvokļus, un ne vairāk par 100 eiro, ja pārvaldām elites klases mājokli (tā īres maksa ir  2 000 eiro mēnesī un atbilst tikai 5 % no īres maksājuma). 

Īpašs akcents: Corvin Real Estate neveic sev vien zināmu atlasi, nosakot, kurus īpašumus pārņem savā pārvaldījumā un kurus neņem. Priecājamies par iespēju strādāt ar katru klientu un sniegt viņam detalizētu informāciju par situāciju tirgū un pieprasīto cenu tendenci. Pastāvīgi cenšamies salīdzināt īres cenas, kuras palīdz mēneša laikā atrast īrnieku ilgākam laikam. Vienmēr informējam klientu par saviem argumentiem. Jāpiebilst, ka īpašnieka pārspīlētu, paaugstinātu pieprasījumu dēļ īrnieka atrašana var ieilgt trīs četrus mēnešus. Turklāt bieža īrnieku maiņa samazina arī peļņu, bet tas ir pretrunā mūsu pamatuzdevumam – nodrošināt iespējami maksimālu peļņu.

Ko īrētāji visvairāk pieprasa Rīgas centrā?

Corvin Real Estate iesaka izvērtēt divistabu dzīvokļu segmentu gan renovētajās mājās, gan jaunajos projektos Rīgas centrā. Šādam nekustamajam īpašumam atrast īrnieku ir viegli, ja vien tā cena ir 400 – 500 eiro mēnesī (bez komunālajiem maksājumiem). Tiek pieprasīti arī trīsistabu dzīvokļi, kuru cena ir 600-7000 eiro mēnesī (atkarībā no dzīvokļa piepildījuma).

Vai dzīvokļu mēbelēt vai nē?

Ņemot vērā, ka 80 % no visiem dzīvokļu īrētajiem ir ārzemnieki, iesakām dzīvokli mēbelēt un nodrošināt ar visu nepieciešamo sadzīves tehniku. Šādiem dzīvokļiem vienmēr ir lielākas priekšrocības, salīdzinot ar citiem dzīvokļiem.

 

Nekustamā īpašuma pārvaldīšanas nodaļa :

+371 66220177,  + 371 20408035 (Jana) , home@corvin.lv

Atpakaļ