Corvin ekspertu viedoklis

Multikulturālisms un risks. Kāds ir aktuālais izīrētāja un trešo valstu īrnieka attiecību portrets?

Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem 2023. gadā trešo valstu valstspiederīgo skaits Latvijā sasniedzis 10 000 tūkstošus – lielākoties to veido studenti un mazkvalificēts darba spēks no Uzbekistānas, Indijas, Šrilankas un Pakistānas. Pēdējo trīs gadu periodā iebraucēju skaits ir desmitkāršojies un nākotnē gaidāma strauja šo rādītāju palielināšanās.
Kādu nospiedumu migrācijas vilnis atstājis nekustamā īpašuma tirgū? Kāds ir aktuālais izīrētāja un trešo valstu īrnieka attiecību portrets? 
Šajā podkāstā Jana Sviridova kopā ar Corvin Real Estate īres speciālisti Ingu Upmali diskutēs par jaunajām pārmaiņām īres tirgū, tostarp vērā ņemamiem riskiem. Nekustamā īpašuma profesionāles ieskicēs potenciālos izaicinājumus, ar kādiem jāsastopas izīrētājiem stājoties īres attiecībās ar iebraucējiem (potenciālā problemātika: īres maksas disciplīna, reālo iedzīvotāju skaits dzīvoklī un to radītais īpašuma nolietojums, tīrības un higiēnas normas un citas ar kultūratšķirībām saistītas “nebūšanas”). Sarunas gaitā ekspertes sniegs padomus, kā izīrētajam sevi pasargāt no pārpratumiem un nevēlamām situācijām, reizē saglabājot atvērtību multikulturālai sabiedrībai.
 
Podkāstu klausies ŠEIT: https://youtu.be/ewuATtKtdiw?si=KgYTtQRoiAg4jnSZ
Atpakaļ