Corvin ekspertu viedoklis

Grāmatas izdošana

Mūsu uzņēmumam ir bijis tas prieks un gods atbalstīt grāmatas "Spārnotais ceļojums Eiropas arhitektūrā" izdošanu. Grāmatas autores ir Agnese Čivle un Daiga Ēķe. 

vairāk

Iznomā vai izīrē tiešsaistē? Vērs uzmanību DAC7!

Tuvojoties jaunajam gadam, Corvin Real Estate vēlas vērst uzmanību Digitālo ieņēmumu platformu pārredzamības likumprojektam (DAC7), ko izstrādājusi Eiropas Savienības Padome un kas stāsies spēkā no 2023. gada 1. janvāra.

vairāk

Nenoteiktības plīvurs. Nekustamā īpašuma tirgus kara/pēckara laikā

Pēdējo divu gadu laikā Latvijas nekustamo īpašumu tirgus kopsolī ar globālajiem procesiem izdzīvo nobraucienu pa amerikāņu kalniņiem ar straujiem kāpumiem un neparedzamām virāžām. 

vairāk

Lielummānijas noriets un vienas pilsētas valsts

Corvin Real Estate pievēršas pārmaiņu vēsmām, kas skar īpašumu tirgus attīstību piepilsētās un teju jau izmirstošo tirgus spēlētāju - lielas platības savrupmājas.

vairāk

Ārvalstu studenti - vērā ņemams īres tirgus virzītājspēks

Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas datiem - šobrīd ārvalstu studentu skaits Latvijā sasniedz ap 10 000.  Bet kādu nospiedumu ikgadējais ārvalstu studentu pieplūdums atstāj uz nekustamā īpašuma tirgu? Vai no šīs situācijas savu labumu gūst arī dzīvokļu īpašnieki? Par ko vērts domāt pirms uzsākt īres sadarbību ar ārvalstu studentiem?

vairāk

Karstākās Rīgas restorānu ielas un komercplatību tirgus dinamika

Lai gan pasauli piemeklējusī Covid vīrusa liga pamatīgi iedragāja viesmīlības sektora darbību, tomēr, spītējot apstākļiem, šajā periodā Rīgas centrā savas durvis vēra virkne jaunu kafejnīcu un restorānu.

vairāk

Ienākuma nodoklis no nekustamā īpašuma izīrēšanas

Corvin Real Estate informē, ka arī 2020.gadā visiem nekustamo īpašumu izīrētājiem ir iespējams reģistrēt īres līgumus Valsts ieņēmumu dienestā (VID) uz fiksēto nodokli 10% apmērā.

vairāk

Nodoklis no nekustamā īpašuma izīrēšana 2020.gadā

Corvin Real Estate informē, ka arī 2016.gadā visiem nekustamo īpašumu izīrētājiem ir iespējams reģistrēt īres līgumus Valsts ieņēmumu dienestā (VID) uz fiksēto nodokli 10% apmērā.

vairāk

Izaicinājums: Cīņa ar namu fasāžu apkrāsotājiem

Sankcionēta un nesankcionēta ielu māksla un ne-māksla. Nulles tolarances politika Zviedrijā, astoņi sitieni ar nūjām Singapūrā... cik nopietni cīņai ar fasāžu vandaļiem pievēršas Latvijā? Ko tā nozīmē namīpašniekam un sabiedrībai kopumā? Corvin Real Estate sagatavotajā materiālā lasiet tēmas izklāstu Latvijas un pasaules kontekstā.

vairāk

Aktuālā investīciju teritorija: Rīgas centrs

Turot roku uz nekustamā īpašuma tirgus aktuālo un nākotnes tendenču pulsa, šajā Corvin Real Estate biroja sagatavotajā materiālā speciālisti vērš uzmanību Eiropas tirgus koptendencēm un ieskicē situāciju Rīgas centrā. Novērojumi liecina, ka pienācis īstais brīdis, kurā vērts sasparoties nekustamā īpašuma investoriem un attīstītājiem.

vairāk

Latvijas Arhitektūras gada balva 2019

Vai Latvijas nozīmīgākajam apbalvojumam arhitektūras jomā ir būtiska nozīme arī nekustāmā īpašuma tirgū? Cik lielā mērā pircēju izvēli ietekmē jaunā projekta arhitektūras kvalitātes? Un kādas ir pēdējo gadu tendences Latvijas Arhitektūras gada balvas kategorijā “Daudzdzīvokļu ēkas”?

 
vairāk

Vecrīga: zudusī pievilcība

Kā un kāpēc līdz ar jauno tūkstošgadi Vecrīga zaudējusi savas prestižās un ekskluzīvās dzīvesvietas statusu?

Galvenos pārmaiņu procesus un šodienas situāciju vecpilsētas nekustamā īpašuma tirgū ieskicē nekustamo īpašumu kompānijas Corvin Real Estate speciālisti.

vairāk

NĪN nomaksas stafetes kociņš: kad to pārņem nekustamā īpašuma pircējs?

Nekustamo īpašumu kompānijas Corvin Real Estate speciālisti ikdienā bieži sastopas ar jautājumu par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) nomaksu īpašuma pirkšanas-pārdošanas darījuma gadījumā. Klientos neizpratni raisa jautājumi: No kura brīža izbeidzas NĪN maksāšanas pienākums pārdevējam un no kura brīža to sāk maksāt īpašuma pircējs? Vai nekustamā īpašuma pircējs nodokli sāk maksāt līdz ar īpašuma reģistrēšanu zemesgrāmatā vai no nākamā taksācijas gada?

vairāk

NĪN karstais kartupelis: jāmaksā īrniekam vai īpašniekam?

Īres tirgū arvien aktualizējas jautājums par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) nomaksas kārtību – vai šis pienākums gulst uz īrnieka vai īpašnieka pleciem? Īres tirgū arvien aktualizējas jautājums par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) nomaksas kārtību – vai šis pienākums gulst uz īrnieka vai īpašnieka pleciem? 

vairāk

2017.gads sola izaugsmi nekustamo īpašumu nozarē

Corvin Real Estate pētījumā ir apkopoti dati  par darījumiem ar nekustamo īpašumu 2016.gadā,  salīdzinot tos ar 2015.gadu. Pētījums liecina, ka nekustamā īpašuma nozarē ir novērojamas pozitīvas tendences.

vairāk

Īrnieki pieprasa labu remontu

Īres dzīvokļu piedāvājums Rīgas centrā pārsniedz pieprasījumu, un tādēļ klienti cenšas izvēlēties tos dzīvokļus, kuru tehniskais stāvoklis ir labāks. Tas ir jāņem vērā mājokļu īpašniekiem, kas savus īpašumus pēdējos 7–10 gadus nav remontējuši. Pieaugošas konkurences apstākļos kaut vai kosmētiska remonta veikšana kļūst par vienu no svarīgiem nosacījumiem dzīvokļa sekmīgai izīrēšanai.

vairāk

Nekustamā īpašuma pārvaldības pakalpojums

Īsumā par nekustamā īpašuma pārvaldīšanas pakalpojumu Rīgā un Rīgas rajonā un kas izmanto šādu pakalpojumu. 

vairāk

Nenokavē! Deklarējies savā īpašumā un ieekonomē!

Corvin Real Estate informē, ka tie Rīdzinieki, kuri nepaspēja pagājušā gada nogalē deklarēt savu dzīvesvietu Rīgā, tiek dota iespēja deklarēties līdz 29. februārim, ieskaitot (deklarēšanās tiks fiksēta uz 01.03.2016, plkst. 00:00), tādejādi izvairoties no būtiska Nekustamā īpašuma nodokļa pieeauguma.

vairāk

Jūrmalā klāsies labāk

Corvin Real Estate partnere Jana Sviridova izskaka viedokli par to, ka uzņēmēji un vietējie pircēji tic Jūrmalas nākotnei. To apstiprina gan tas, ka uzņēmēji uzpērk gruntsgabalus labās vietās, kuras nākotnē varēs apbūvēt, gan arī stabila interese par pirkumiem no Latvijas iedzīvotāju puses.

vairāk

Kādus īpašumus vēlas iegādāties vietējie iedzīvotāji?

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA, pēc Ķīpsalā notikušās starptautiskās izstādes „Māja. Dzīvoklis 2015", apkopoja informāciju no nekustamo īpašumu ekspertiem, kuri piedalījās izstādē, par apmeklētāju interesi, vēlmēm un finanšu iespējām. Ar saviem novērojumiem dalījās arī Corvin Real Estate.

vairāk