Babīte

Babītes ciems vēsturiski bija nozīmīgs pieturas punkts toreizējai tranzītsatiksmei starp Rīgu un jūrmalas ciemiem, kā arī rīdzinieku iecienītu vasaras atpūtas vietu.  Babītes novads ar savu unikālo dabas vidi, Lielupes lokiem, kultūras un sporta aktivitāšu daudzveidību nodrošina gan pienācīgu dzīves vidi, gan labas atpūtas un brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Rīgas tuvums, laba satiksme un transporta maģistrāles rada iespēju Rīgas iedzīvotājiem par savu dzīves vietu nākamajiem gadiem izvēlēties tieši Babītes novadu. Babītes novada vienā pusē ir ērta piekļuve Jūrmalai, otrā pusē - tuvīnā starptautiskā lidosta Rīga. 2009.gada 1.jūlijā Babītes un Salas pagasti tika apvienoti un izveidots Babītes novads ar administratīvo centru – Piņķu ciemu, Babītes pagastā.

Babīte ir privātmāju rajons, kurā sastopamas gan individuāli būvētas mājas, gan arī vairāki privātmāju ciemati. Babītē dzīvo 10 166 iedzīvotāju.

Babītē atrodas divi bērnudārzi, privātā sākumskola, vidusskola, ģimenes ārsta prakse, vairāki veikali, Babītes un Tīreļu mežniecības, pasts, vairāki uzņēmumi. Laba satiksme ar Imantu un Rīgas centru.